
Abelia og ODA-nettverk har i dag publisert sin årlige liste over de 50 fremste kvinnene innen teknologifag i Norge. DSS er stolte av å gratulere vår egen Amandeep Kaur Sharma med en plass på denne listen.
DSS gratulerer
Vi gratulerer vår medarbeider Amandeep Kaur Sharma, som er med på årets liste. Amandeep jobber som CISO (Chief Information Security Officer) i DSS, med ansvar for informasjonssikkerhet. I sin rolle ivaretar hun strategisk IT-sikkerhet, sikkerhetsstyring og compliance, og bidrar til at informasjonssikkerheten i virksomheten er i tråd med regelverk, avtaler og mål satt av DSS. Hun sier:
– Det er stor stas! Jeg er utrolig glad for denne utmerkelsen. Det er innmari gøy å få denne typen anerkjennelse, spesielt fordi jeg i hverdagen skiller meg ut med tanke på både kjønn, utdannelse og bakgrunn. Det at vi har ulik kompetanse innenfor tech-miljøet, bidrar til en styrking av fagfeltet der ulike perspektiver ivaretas.
Amandeep’s leder i DSS, Thomas Bettum, gratulerer også:
– Dette er en veldig hyggelig anerkjennelse for Amandeep, og vel fortjent. Amandeep har hele virksomheten som nedslagsfelt og går på jobb hver eneste dag for å gjøre DSS bedre. Gjennom sitt gode humør og svært gode kompetanse bidrar hun til at vi enklere klarer å navigere i et komplekst farvann. Vi er svært glade for å ha med Amandeep på laget, sier han.
Om kåringen
Formålet med kåringen er å løfte frem rollemodeller som kan inspirere flere til å velge teknologifag. Kåringen, som nå arrangeres for niende gang, inkluderer navn fra både private og offentlige virksomheter, og dekker sektorer som helse, forsvar og rådgivning.
Det er Abelia, NHO-foreningen for kunnskaps- og teknologibedrifter, og ODA-Nettverk, som står bak kåringen. Målet er å øke andelen kvinner som brenner for og jobber med teknologi.
Juryen har lagt vekt på følgende kriterier i sin utvelgelse:
- Teknologiforståelse
- Konkrete bidrag og prestasjoner
- Motivasjon og innsats for mangfold og inkludering i teknologi