Post- og varelevering i Regjeringskvartalet
Det nye regjeringskvartalet er snart klart for innflytting med mål om å samle departementene i et moderne, sikkert anlegg i sentrum av Oslo.
Forberedelser i gang
- Leverandører kan allerede nå starte prosessen for å bli DSS-Kjent leverandør
- Gårdeiere innenfor sikkerhetssonen kan søke om å få opprettet bruker i DSS’ booking- og sporingssystem
Sikkerhetssone rundt Regjeringskvartalet
- Det er etablert en sikkerhetssone (perimetersikring) rundt det nye regjeringskvartalet.
- Innkjøring med kjøretøy krever spesiell tillatelse og sporing.
- Gående, syklister og transportmidler under 120 cm bredde kan ferdes fritt innenfor sikkerhetssonen.
- Kart over sikkerhetssonen rundt Regjeringskvartalet
Kontroll av post og varer
- All post og varer til departementene skal leveres til DSS logistikk- og kontrollsenter på Mastemyr, Lienga 4, 1414 Trollåsen.
- Bedrifter og gårdeiere innenfor sikkerhetssonen rundt det nye regjeringskvartalet må få vareleveranser med kjøretøy kontrollert ved DSS logistikk- og kontrollsenter på Mastemyr før levering.
- For faste leveranser kan leverandør søke om å bli DSS-Kjent leverandør.
- Adgang for nødetater er ivaretatt.
Rutiner for leveranser til…
Statsministerens kontor eller departementene
All post og varer til Statsministerens kontor eller departementene skal leveres til DSS logistikk- og kontrollsenter på Mastemyr.
Adressen er Lienga 4, 1414 Trollåsen (DSS logistikk- og kontrollsenter).
DSS logistikk og kontrollsenter
DSS logistikk- og kontrollsenter er varemottak for alle leveranser til Statsministerens kontor, departementene, DSS, DIO og Høyesterett.
DSS logistikk- og kontrollsenter gjennomfører kontroll av leveranser til private aktører innenfor sikkerhetssonen til det nye regjeringskvartalet.
Ved transport av varer og gods fra DSS logistikk- og kontrollsenter og inn til sikkerhetssonen, vil kjøretøyet spores. Nærmere informasjon om sporing gis i forbindelse med gjennomføring av kontrollen.
Kontroll av varer og gods må bestilles av mottaker.
DSS bookings- og sporingssystem
- Systemet ivaretar kalenderbooking og sikker transport gjennom effektiv sanntidssporing av kjøretøy.
- Har du ikke tilgang til DSS bookings- og sporingssystem, må gårdeier bestille tilgang.
- Alle transporter til mottakere innenfor sikkerhetssonen vil bli sporet via DSS-booking og sporingssystem.
- Dette innebærer at kjøretøyet spores fra angitt startpunkt til leveringene er ferdige innenfor sikkerhetssonen.
- Alle transporter som spores vil måtte ha direktelevering fra startpunkt til ankomst i riktig port til sikkerhetssonen.
Kart over sikkerhetssonen rundt regjeringskvartalet

KART DSS logistikk- og kontrollsenter: Lienga 4, 1414 Trollåsen


